
Nytt system för schemaläggning - tid & bemanning
Vi vill erbjuda ett enkelt digitalt verktyg för tid och bemanning, som ger dig det bästa möjliga stödet i din vardag!
Därför investerar vi i det nya systemet Quinyx (uttalas Qwinnix). Det är både enkelt och användarvänligt. För dig som chef strävar vi efter att systemet ska effektivisera och minska den tid du idag lägger på schemaläggning, tidsplanering och bemanning. Systemet ger dig bättre kontroll samt möjliggör uppföljning i realtid. Som medarbetare får du en bättre överblick och kan vara mer involverad i planeringen. Som bolag frigör vi resurser och kan lägga mer tid på att möta våra kunder – externt och internt.
Projektet med att implementera Quinyx förväntas pågå fram till årsskiftet, med testpiloter under våren och sommaren 2025 och en utrullning av systemet från september till december 2025.
Via den här sidan kan du lämna feedback och ställa frågor om det du undrar över inte finns med i de färdiga frågor och svar vi samlat ihop.
Välkommen att höra av dig!
Frågor?
Kontakta din närmaste chef.